SENIOR AGE DIVISION
                 
  GRAND PRIX   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY      
                 
  1ST PLACE   Brooke Noska   15   Hudson Conservatory Of Ballet, OH  
  2ND PLACE   Jillian Corson   16   Academy of INT’L Ballet, PA  
  3RD PLACE (TIE)   Madeline Glinski   15   International Ballet Theater Academy  
  3RD PLACE (TIE)   Chloe Muller   15   Academy of INT’L Ballet, PA  
                 
      TOP 6      
                 
      Anna Romano   15   Inependent, Anna Romano, PA  
      Brooke Noska   15   Hudson Conservatory Of Ballet, OH  
      Chloe Muller   15   Academy of INT’L Ballet, PA  
      Jillian Corson   16   Academy of INT’L Ballet, PA  
      Katherine Newcomb   17   Akhmedova Ballet Academy, MD  
      Madeline Glinski   15   International Ballet Theater Academy  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY      
                 
  1ST PLACE   Serena Nixon   16   New York Performing Arts Center, NY  
  2ND PLACE   Brooke Noska   15   Hudson Conservatory Of Ballet, OH  
  3RD PLACE   Chloe Muller   15   Academy of INT’L Ballet, PA  
                 
      TOP 6      
                 
      Brooke Noska   15   Hudson Conservatory Of Ballet, OH  
      Chloe Muller   15   Academy of INT’L Ballet, PA  
      Jillian Corson   16   Academy of INT’L Ballet, PA  
      Lauren Brophy   17   Independent, Lauren Brophy, PA  
      Madeline Glinski   15   International Ballet Theater Academy  
      Serena Nixon   16   New York Performing Arts Center, NY  
                 
      JUNIOR AGE DIVISION
                 
  YOUTH GRAND PRIX   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY      
                 
  1ST PLACE   Jacey Gailliard   14   Metropolitan Ballet Academy, PA  
  2ND PLACE   Caroline Hamilton   14   Akhmedova Ballet Academy, MD  
  3RD PLACE   Ayaka Matsubara   13   Kirov Academy of Dance, Washington, D.C  
                 
      TOP 8      
                 
      Ayaka Matsubara   13   Kirov Academy of Dance, Washington, D.C  
      Caroline Hamilton   14   Akhmedova Ballet Academy, MD  
      Chase Nelson   14   Davy Dance Academy, MD  
      Genevieve Rickey   13   Lowe Dance Studio, NJ  
      Jacey Gailliard   14   Metropolitan Ballet Academy, PA  
      James Wray   14   Academy of INT’L Ballet, PA  
      Maria Bojko   14   Independent, Maria Bojko, MD  
      Yushu Zhang   12   Academy Of Russian Ballet, VA  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY      
                 
  1ST PLACE   Ayaka Matsubara   13   Kirov Academy of Dance, Washington, D.C.  
  2ND PLACE   Caroline Hamilton   14   Akhmedova Ballet Academy, MD  
  3RD PLACE   Jacey Gailliard   14   Metropolitan Ballet Academy, PA  
                 
      TOP 6      
                 
      Ayaka Matsubara   13   Kirov Academy of Dance, Washington, D.C.  
      Caroline Hamilton   14   Akhmedova Ballet Academy, MD  
      Jacey Gailliard   14   Metropolitan Ballet Academy, PA  
      Julia Peters   12   Dance Arts Collaborative, PA  
      Maria Bojko   14   Independent, Maria Bojko, MD  
      Yushu Zhang   12   Academy Of Russian Ballet, VA  
                 
      PRE-COMPETITIVE AGE DIVISION
                 
  HOPE AWARD   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY      
                 
  1ST PLACE   Ivy Bilbow   11   Independent, Ivy Bilbow, TX  
  2ND PLACE   Lucy Qian   11   Akhmedova Ballet Academy, MD  
  3RD PLACE (TIE)   Hailey Dolan   11   Dance Arts Collaborative, PA  
  3RD PLACE (TIE)   Raica Tarr   11   International Ballet Theater Academy  
                 
      ENSEMBLES
                 
  1ST PLACE           Academy of INT’L Ballet, PA  
                 
  2ND PLACE           Akhmedova Ballet Academy, MD  
                 
  3RD PLACE (TIE)           International Ballet Theater Academy, PA  
                 
  3RD PLACE (TIE)           Tatiana Akinfieva Dance Academy, DE  
                 
      SPECIAL AWARDS
      OUTSTANDING CHOREOGRAPHER AWARD  
                 
      Maddison Clay          
                 
      OUTSTANDING TEACHER AWARD  
                 
      Jacqueline Akhmedova       Akhmedova Ballet Academy, MD  
                 
      OUTSTANDING SCHOOL AWARD  
         
      Academy of INT’L Ballet, PA