SENIOR AGE DIVISION
                 
  GRAND PRIX   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Asia-Rose Blowfield   15   Mount Eden Ballet Academy (MEBA)  
  2ND PLACE   Katya Panchenko   16   Bayer Ballet Academy  
  3RD PLACE   Ha Nhi Tran   15   Kirov Academy of Ballet D.C  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Katie Baik   15   Bay Area Dance School  
      Ha Nhi Tran   15   Kirov Academy of Ballet D.C  
      Anna Leong   15   Alameda Ballet Academy  
      Eileen Hansa   15   The New Ballet School  
      Asia-Rose Blowfield   15   Mount Eden Ballet Academy (MEBA)  
      Mekayla Garcia   16   Northern California Dance Conservatory  
      Lindsey Chao   16   Bay Area Dance School  
      Kira Hickman   16   North State Ballet  
      Katya Panchenko   16   Bayer Ballet Academy  
      Irena Yin   16   Independent, Irena Yin  
      Emily Tieu   16   Pacific Ballet Academy  
      Irene Blanc Zoco   18   Independent, Irene Blanc Zoco  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Ha Nhi Tran   15   Kirov Academy of Ballet D.C  
  2ND PLACE   Asia-Rose Blowfield   15   Mount Eden Ballet Academy (MEBA)  
  3RD PLACE   Justin Renaud   16   Yoko’s Dance & Performing Arts Academy  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Asia-Rose Blowfield   15   Mount Eden Ballet Academy (MEBA)  
      Ha Nhi Tran   15   Kirov Academy of Ballet D.C  
      Mekayla Garcia   16   Northern California Dance Conservatory  
      Lindsay Lykins   16   Northern California Dance Conservatory  
      Justin Renaud   16   Yoko’s Dance & Performing Arts Academy  
      Kira Hickman   16   North State Ballet  
      Emily Tieu   16   Pacific Ballet Academy  
      Lindsey Chao   16   Bay Area Dance School  
      Irena Yin   16   Independent, Irena Yin  
      Zoe Grisim   17   Shely Pack Dancers  
      Charly Barby   17   Xtreme Force Dance Company  
      Irene Blanc Zoco   18   Independent, Irene Blanc Zoco  
                 
      JUNIOR AGE DIVISION
                 
  YOUTH GRAND PRIX   Zoe Ferla   14   San Jose Ballet Academy  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Allison Whitley   13   The Dallas Conservatory  
  2ND PLACE   Annabella Rhow   14   Marat Daukayev School of Ballet  
  3RD PLACE   Samantha Eve   13   Simply Ballet  
                 
      TOP 12   WOMEN  
                 
      Emma Lin   12   Independent, Emma Lin  
      Samantha Eve   13   Simply Ballet  
      Allison Whitley   13   The Dallas Conservatory  
      Natalie Taylor   13   Bayer Ballet Academy  
      Ada Lin   14   Bayer Ballet Academy  
      Matthew Dean   14   South Bay Dance Center  
      Cat Harrison   13   Capitol City Dance Academy  
      Zoe Ferla   14   San Jose Ballet Academy  
      Caitlyn Menes   14   California Arts Academy  
      Annabella Rhow   14   Marat Daukayev School of Ballet  
      Cynthia Zhang   14   Silicon Valley Ballet Academy  
      Arely Sun   14   Silicon Valley Ballet Academy  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Allison Whitley   13   The Dallas Conservatory  
  2ND PLACE   Emma Donnelly   13   Danceology Academy of Classical Ballet  
  3RD PLACE   Vanessa Guan   14   Northern California Dance Conservatory  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Shaya Ben-David   12   Bay Area Dance School  
      Adrina Hsieh   12   San Jose Ballet Academy  
      Carly Thinfen   12   Xtreme Force Dance Company  
      Tatum Bolton   12   San Clemente Dance Ballet Conservatory  
      Emma Donnelly   12   Danceology Academy of Classical Ballet  
      Samantha Eve   13   Simply Ballet  
      Allison Whitley   13   The Dallas Conservatory  
      Vanessa Guan   14   Northern California Dance Conservatory  
      Natalie Chaplin   14   North State Ballet  
      Caitlyn Menes   14   California Arts Academy  
      Zoe Ferla   14   San Jose Ballet Academy  
      Matthew Dean   14   South Bay Dance Center  
                 
      PRE-COMPETITIVE AGE DIVISION
                 
  HOPE AWARD   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Jaslyn Kwan   10   Bayer Ballet Academy  
  2ND PLACE   Crystal Huang   10   The Rock Center for Dance  
  3RD PLACE   Mia Staulo   10   Bayer Ballet Academy  
                 
      TOP 12      
                 
      Liza Ruchka   9   Marina Classical Ballet  
      Iris Yuan   9   Danceology Academy of Classical Ballet  
      Kelsie Fong   9   Ayako School of Ballet  
      Crystal Huang   10   The Rock Center for Dance  
      Jaslyn Kwan   10   Bayer Ballet Academy  
      Katusha Klets   10   Bayer Ballet Academy  
      Mia Staulo   10   Bayer Ballet Academy  
      Victoria Kostikov   10   Bayer Ballet Academy  
      Ananya Tirumala Peddinti   10   Bayer Ballet Academy  
      Charlize Hardwick   11   San Jose Ballet Academy  
      Mackenzie Frieders   11   Independent, Mackenzie Frieders  
      Joseph Dean   11   South Bay Dance Center  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Crystal Huang   10   The Rock Center for Dance  
  2ND PLACE   Charlize Hardwick   11   San Jose Ballet Academy  
  3RD PLACE   Sophia Sands   11   Danceology Academy of Classical Ballet  
                 
      TOP 12      
                 
      Kendall Jundt   9   Danceology Academy of Classical Ballet  
      Crystal Huang   10   The Rock Center for Dance  
      Jaslyn Kwan   10   Bayer Ballet Academy  
      Katusha Klets   10   Bayer Ballet Academy  
      Ananya Tirumala Peddinti   10   Bayer Ballet Academy  
      Charlize Hardwick   11   San Jose Ballet Academy  
      Kamina Becker   11   Bay Area Dance School  
      Mackenzie Frieders   11   Independent, Mackenzie Frieders  
      Emma Drake   11   Danceology Academy of Classical Ballet  
      Braelyn Schaffer   9   Triple Threat Performing Arts  
      Audrey Donnelly   11   Danceology Academy of Classical Ballet  
      Sophia Sands   11   Danceology Academy of Classical Ballet  
                 
      ENSEMBLES
                 
  1ST PLACE   Jewish Dance       Bayer Ballet Academy, CA  
                 
  2ND PLACE   Insomnia       Simply Ballet, CANADA  
                 
  3RD PLACE   Tear       South Bay Dance Center, CA  
                 
      TOP 12      
                 
      Silently Sharing       Academy of Classical Ballet, CA  
                 
      Jewish Dance       Bayer Ballet Academy, CA  
                 
      Rio de Bailar       California Arts Academy, CA  
                 
      Catch Me If You Can       Dancenter, CA  
                 
      The Nutcracker Suite Pas De Deux       Los Gatos Ballet, CA  
                 
      Shepherd Of My Dragon       Northern California Dance Conservatory, CA  
                 
      Ghost       Shely Pack Dancers, CA  
                 
      Insomnia       Simply Ballet, CANADA  
                 
      Tear       South Bay Dance Center, CA  
                 
      Giselle, Peasant Pas De Deux Act I       South Bay Dance Center, CA  
                 
      The Sleeping Beauty Bluebird Pas De Deux       The New Ballet School, CA  
                 
      Harlequinade Pas De Deux       Theodore Constant – Dance Academy, CA  
                 
      SPECIAL AWARDS
      OUTSTANDING CHOREOGRAPHER AWARD  
                 
      Quinn Callahan          
                 
      OUTSTANDING SCHOOL AWARD  
         
      Bayer Ballet Academy