SENIOR AGE DIVISION
                 
  GRAND PRIX   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Noelle Burtschi   17   International Ballet School, CO  
  2ND PLACE   Lucy Stewart   16   Colorado Ballet Academy, CO  
  3RD PLACE (TIE)   Olivia Daugherty   16   International Ballet School, CO  
  3RD PLACE (TIE)   Nissa Wood   17   Nashville Classical Ballet Academy, TN  
                 
      TOP 12   WOMEN  
                 
      Beverly Abbott   17   Colorado Ballet Academy, CO  
      Caroline Love   16   The Dallas Conservatory, TX  
      Chloe Exline   16   The Sarasota Cuban Ballet School, FL  
      Dayne Collins   16   Classical Ballet Academy, CO  
      Ella Sophia Bruff   16   International Ballet School, CO  
      Fiona Hutchens   17   Colorado Ballet Academy, CO  
      Graciela Portillo   18   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Lili Travaglia   16   Colorado Ballet Academy, CO  
      Lucy Stewart   16   Colorado Ballet Academy, CO  
      Nissa Wood   17   Nashville Classical Ballet Academy, TN  
      Noelle Burtschi   17   International Ballet School, CO  
      Olivia Daugherty   16   International Ballet School, CO  
                 
      TOP 24   WOMEN  
                 
      Audrey King   17   Colorado Ballet Academy, CO  
      Avery Underwood   15   International Ballet School, CO  
      Beverly Abbott   17   Colorado Ballet Academy, CO  
      Brooke Janney   15   Littleton Ballet Academy, CO  
      Caroline Love   16   The Dallas Conservatory, TX  
      Chloe Exline   16   The Sarasota Cuban Ballet School, FL  
      Dayne Collins   16   Classical Ballet Academy, CO  
      Elise Haley   17   Denver Academy of Ballet, CO  
      Ella Sophia Bruff   16   International Ballet School, CO  
      Ellie Renner   17   International Ballet School, CO  
      Emersyn Washburn   16   Studio R Ballet, AZ  
      Fiona Hutchens   17   Colorado Ballet Academy, CO  
      Graciela Portillo   18   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Keira Martin-Williams   15   Colorado Ballet Academy, CO  
      Lili Travaglia   16   Colorado Ballet Academy, CO  
      Lilly Lorber   15   Dmitri Kulev Classical Ballet Academy, CA  
      Lucy Stewart   16   Colorado Ballet Academy, CO  
      Maya Vought   19   Classical Ballet Academy, CO  
      Natalie Tatar   15   Classic Dance Academy, CO  
      Nissa Wood   17   Nashville Classical Ballet Academy, TN  
      Noelle Burtschi   17   International Ballet School, CO  
      Olivia Daugherty   16   International Ballet School, CO  
      Olivia Ward   18   A Time To Dance, CO  
      Sellers Farley   15   Nashville Classical Ballet Academy, TN  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN  
                 
  1ST PLACE   Samuel Portillo   15   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
  2ND PLACE   CJ Robinson   15   International Ballet School, CO  
  3RD PLACE   Gilbert Armstrong   16   Littleton Ballet Academy, CO  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY      
                 
  1ST PLACE   Lucy Stewart   16   Colorado Ballet Academy, CO  
  2ND PLACE   Olivia Daugherty   16   International Ballet School, CO  
  3RD PLACE (TIE)   Alycia Williams   16   Ballet Academy North, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Caroline Powell   16   The Dallas Conservatory, TX  
                 
      TOP 12   WOMEN  
                 
      Alycia Williams   16   Ballet Academy North, TX  
      Cadey Turner   16   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Caroline Powell   16   International Ballet School, CO  
      Gilbert Armstrong   16   Littleton Ballet Academy,CO  
      Graciela Portillo   18   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Hannah Hewitt   18   Nashville Classical Ballet Academy, TN  
      Lucy Stewart   16   Colorado Ballet Academy, CO  
      Natalie Tatar   15   Classic Dance Academy, CO  
      Nissa Wood   17   Nashville Classical Ballet Academy  
      Noelle Burtschi   17   International Ballet School, CO  
      Olivia Daugherty   16   International Ballet School, CO  
      Samuel Portillo   15   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
                 
      JUNIOR AGE DIVISION
                 
  YOUTH GRAND PRIX   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY      
                 
  1ST PLACE   Eliza Vigoren   14   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
  2ND PLACE   Natalie Henry   14   Independent, Natalie Henry, UNITED KINGDOM  
  3RD PLACE (TIE)   Alayna Hamade   14   Ballet Academy North, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Poppy Martinez-Cox   14   Classic Dance Academy, CO  
                 
      TOP 12      
                 
      Alayna Hamade   14   Ballet Academy North, TX  
      Asa Amama   12   Bates Dance Studios, KS  
      Ava Kelsey   13   Studio R Ballet, AZ  
      Claire Jones   14   Magnify Dance Center, NM  
      Daisy Thompson   12   Colorado School of Dance, CO  
      Eliza Vigoren   14   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Jordan Henry   13   Colorado Ballet Academy, CO  
      Lilly Lieber   13   Studio 9 Dance Academy, CO  
      Natalie Henry   14   Independent, Natalie Henry, UNITED KINGDOM  
      Poppy Martinez-Cox   14   Classic Dance Academy, CO  
      Rachel Visosky   14   International Ballet School, CO  
      Weston Collins   13   Classical Ballet Academy, CO  
                 
      TOP 24      
                 
      Adaire Bruff   12   International Ballet School, CO  
      Alayna Hamade   14   Ballet Academy North, TX  
      Asa Amama   12   Bates Dance Studios, KS  
      Ava Kelsey   13   Studio R Ballet, AZ  
      Camille Guillen   13   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Charlotte Blake   14   The Sarasota Cuban Ballet School, FL  
      Claire Jones   14   Magnify Dance Center, NM  
      Daisy Thompson   12   Colorado School of Dance, CO  
      Eliza Vigoren   14   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Elizabeth Wade   14   International Ballet School, CO  
      Estelle Guymon   12   Littleton Ballet Academy, CO  
      Hope Tan   13   Elise Flagg Academy of Dance, IL  
      Joaquin Salazar Diaz   13   International Ballet School, CO  
      Jordan Henry   13   Colorado Ballet Academy, CO  
      Katie Whitehead   12   Classic Dance Academy, CO  
      Lilly Lieber   13   Studio 9 Dance Academy, CO  
      Maggie Pontiff   14   Littleton Ballet Academy, CO  
      Natalie Henry   14   Independent, Natalie Henry, UNITED KINGDOM  
      Olivia Key   12   Littleton Ballet Academy, CO  
      Poppy Martinez-Cox   14   Classic Dance Academy, CO  
      Rachel Visosky   14   International Ballet School, CO  
      Ryla Maestas   13   Classical Ballet Academy, CO  
      Sarah Van Breemen   14   Independent, Sarah Van Breemen, CO  
      Weston Collins   13   Classical Ballet Academy, CO  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY      
                 
  1ST PLACE   Samantha Eve   14   Simply Ballet, CANADA  
  2ND PLACE   Madeleine Chen   13   The Dallas Conservatory, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Marissa Kordish   13   Elite Classical Coaching, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Asa Amama   12   Bates Dance Studios, KS  
                 
      TOP 12      
                 
      Asa Amama   12   Bates Dance Studios, KS  
      Ashley Baker   14   Studio 9 Dance Academy, CO  
      Camille Guillen   13   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Eliza Vigoren   14   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Julia Gilbreath   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Madeleine Chen   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Marissa Kordish   13   Elite Classical Coaching, TX  
      McKenna Fitzpatrick   14   The Dance Zone, NV  
      Natalie Henry   14   Independent, Natalie Henry, UNITED KINGDOM  
      Poppy Martinez-Cox   14   Classic Dance Academy, CO  
      Samantha Eve   14   Simply Ballet, CANADA  
      Sarah Van Breemen   14   Independent, Sarah Van Breemen, CO  
                 
      PRE-COMPETITIVE AGE DIVISION
                 
  HOPE AWARD   Shylee Sagle   10   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY      
                 
  1ST PLACE   Vivienne Shields   10   International Ballet School, CO  
  2ND PLACE   Macaela Eve   11   Simply Ballet, CANADA  
  3RD PLACE (TIE)   Carsyn Henry   10   Studio 9 Dance Academy, CO  
  3RD PLACE (TIE)   Leanne Dulay   11   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
                 
      TOP 12      
                 
      Abigail Larkin   10   Nashville Classical Ballet Academy, TN  
      Addie Lessley   10   International Ballet School, CO  
      Allison Chung   10   International Ballet School, CO  
      Carsyn Henry   10   Studio 9 Dance Academy, CO  
      Grace Childs   10   Independent, Grace Childs, CO  
      Imree Mullin   10   Classical Ballet Academy, CO  
      Leanne Dulay   11   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Macaela Eve   11   Simply Ballet, CANADA  
      Naomi Zang-Greene   11   Classical Ballet Academy, CO  
      Noah Slade-Yarnell   11   Boulder Ballet, CO  
      Shylee Sagle   10   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Vivienne Shields   10   International Ballet School, CO  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY      
                 
  1ST PLACE   Macaela Eve   11   Simply Ballet, CANADA  
  2ND PLACE   Vivienne Shields   10   International Ballet School, CO  
  3RD PLACE   Carsyn Henry   10   Studio 9 Dance Academy, CO  
                 
      TOP 12      
                 
      Abigail Polk   11   Seraphim Dance Academy, CO  
      Carsyn Henry   10   Studio 9 Dance Academy, CO  
      Daphne Gomes   9   Littleton Ballet Academy, CO  
      Emma Boggs   9   Colorado Ballet Academy, CO  
      Leanne Dulay   11   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Macaela Eve   11   Simply Ballet, CANADA  
      Naomi Zang-Greene   11   Classical Ballet Academy, CO  
      Remi Stephens   11   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Saige Harms   9   Piccoli Dance Theatre, NE  
      Shylee Sagle   10   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Sofia Holmes   11   Littleton Ballet Academy, CO  
      Vivienne Shields   10   International Ballet School, CO  
                 
      ENSEMBLES
      PAS DE DEUX      
                 
  1ST PLACE   Giselle Pas De Deux       Classical Ballet Academy, CO  
                 
  2ND PLACE   Un Dimanche Apr├ęs-Midi       Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
                 
  3RD PLACE   Don Quixote, Pas De Deux       Colorado Ballet Academy, CO  
                 
      SMALL ENSEMBLES      
                 
  1ST PLACE   Tatar Dance       Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
                 
  2ND PLACE   1-2-3-4       Littleton Ballet Academy, CO  
                 
  3RD PLACE   You Don’t Own Me       Studio R Ballet, AZ  
                 
      LARGE ENSEMBLES      
                 
  1ST PLACE   Alpenglow       Colorado Ballet Academy, CO  
                 
  2ND PLACE   Scherzo       Littleton Ballet Academy, CO  
                 
  3RD PLACE   Paquita       Classical Ballet Academy, CO  
                 
      SPECIAL AWARDS
      OUTSTANDING TEACHER AWARD  
                 
      Mark Carlson          
      Sandra Carlson          
      Faculty       Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
                 
      OUTSTANDING SCHOOL AWARD  
         
      Colorado Ballet Academy, CO  
      Littleton Ballet Academy, CO