SENIOR AGE DIVISION
                 
  GRAND PRIX   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Andrew Shields   16   Ballet Center of Fort Worth, TX  
  2ND PLACE   Lily Janneck   18   Elite Classical Coaching, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Zander Magolnick   16   Elite Classical Coaching, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Tori Han   17   Elite Classical Coaching, TX  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Andrew Shields   16   Ballet Center of Fort Worth, TX  
      Audrey Williamson   15   Ballet Center of Fort Worth, TX  
      Crystal Wang   15   Independent, TX  
      Julia Hughes   17   The Dallas Conservatory, TX  
      Leland Pierce   15   The Dallas Conservatory, TX  
      Lily Janneck   18   Elite Classical Coaching, TX  
      Lola Watson   15   Ballet Center of Fort Worth, TX  
      Olivia Hansen   20   The Dallas Conservatory, TX  
      Skylin Helms   15   Elite Classical Coaching, TX  
      Tori Han   17   Elite Classical Coaching, TX  
      Zander Magolnick   16   Elite Classical Coaching, TX  
      Zosia Penherski   15   The Dallas Conservatory, TX  
                 
      TOP 24   MEN & WOMEN  
                 
      Abigail Weber   15   The Dallas Conservatory, TX  
      Andrew Shields   16   Ballet Center of Fort Worth, TX  
      Audrey Williamson   15   Ballet Center of Fort Worth, TX  
      Avarose Dillon   17   Texas Ballet Theater School, TX  
      Beatrice Reyes   15   Ballet Center of Fort Worth, TX  
      Beth Anne Mcgowan   15   Next Step Dance Performing Arts, TX  
      Camille Anderson   16   Texas Ballet Theater School, TX  
      Crystal Wang   15   Independent, TX  
      Eliza Soto   16   The Dallas Conservatory, TX  
      Graceanna Mackaron   16   Elite Classical Coaching, TX  
      Isabella Damico   16   Chamberlain School of Ballet, TX  
      Jessica Zavala   16   The Dallas Conservatory, TX  
      Julia Hughes   17   The Dallas Conservatory, TX  
      Kate Swales   15   West University Dance Centre, TX  
      Lane Ward   17   Tuzer Ballet Company, TX  
      Leland Pierce   15   The Dallas Conservatory, TX  
      Lily Janneck   18   Elite Classical Coaching, TX  
      Lola Watson   15   Ballet Center of Fort Worth, TX  
      Olivia Hansen   20   The Dallas Conservatory, TX  
      Scarlett Keith   15   Ballet Conservatory, TX  
      Skylin Helms   15   Elite Classical Coaching, TX  
      Tori Han   17   Elite Classical Coaching, TX  
      Zander Magolnick   16   Elite Classical Coaching, TX  
      Zosia Penherski   15   The Dallas Conservatory, TX  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Abigail Weber   15   The Dallas Conservatory, TX  
  2ND PLACE   Beth Anne Mcgowan   15   Next Step Dance Performing Arts, TX  
  3RD PLACE   Tori Han   17   Elite Classical Coaching, TX  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Abigail Weber   15   The Dallas Conservatory, TX  
      Beth Anne Mcgowan   15   Next Step Dance Performing Arts, TX  
      Ellie Storm   16   The Dallas Conservatory, TX  
      Gianna Garwacki   16   Prodigy Dance And Performing Arts Centre, TX  
      Jessica Zavala   16   The Dallas Conservatory, TX  
      Julia Gilbreath   15   The Dallas Conservatory, TX  
      Lidiia Volkova   15   Next Step Dance Performing Arts, TX  
      Lily Janneck   18   Elite Classical Coaching, TX  
      Megan Mcadoo   18   The Dallas Conservatory, TX  
      Skylin Helms   15   Elite Classical Coaching, TX  
      Stirling Jones   16   Royale Ballet Dance Academy, TX  
      Tori Han   17   Elite Classical Coaching, TX  
                 
      JUNIOR AGE DIVISION
                 
  YOUTH GRAND PRIX   Alexei Orohovsky   14   Elite Classical Coaching, TX  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Anya Donaghy   F   Elite Classical Coaching, TX  
  2ND PLACE (TIE)   Leah Carter   F   The Dallas Conservatory, TX  
  2ND PLACE (TIE)   Kennedy Kahler   F   Elite Classical Coaching, TX  
  3RD PLACE   Ayva Royster   F   The Dallas Conservatory, TX  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Alexei Orohovsky   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Angelina Tan   12   The Dallas Conservatory, TX  
      Annie Laws   12   Elite Classical Coaching, TX  
      Anya Donaghy   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Avonlea Hilton   13   Pavlova Professional Coaching, TX  
      Ayva Royster   14   The Dallas Conservatory, TX  
      Isabella Meier   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Kaylee Meinholdt   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Kennedy Kahler   13   Elite Classical Coaching, TX  
      Leah Carter   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Mia Heath   14   Allen Conservatory of Dance, TX  
      Sunny Benziger   13   South Mississippi Ballet Theatre, MS  
                 
      TOP 24   MEN & WOMEN  
                 
      Alexei Orohovsky   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Angelina Tan   12   The Dallas Conservatory, TX  
      Annie Laws   12   Elite Classical Coaching, TX  
      Anya Donaghy   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Avonlea Hilton   13   Pavlova Professional Coaching, TX  
      Ayla Cortez   13   Munro Ballet Studio, TX  
      Ayva Royster   14   The Dallas Conservatory, TX  
      Estella Stephenson   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Gavin Teague   14   The Dallas Conservatory, TX  
      Isabella Meier   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Jade Bontron   12   Next Step Dance Performing Arts, TX  
      Joseph Kirillov   12   Company Ballet School, WA  
      Julianne Bjerke   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Kaylee Meinholdt   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Kennedy Kahler   13   Elite Classical Coaching, TX  
      Kori Callahan   14   Independent, TX  
      Lauren Rahimizadeh   14   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Leah Carter   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Lilyana Catellier   14   Ballet Conservatory, TX  
      Mia Heath   14   Allen Conservatory of Dance, TX  
      Naida Daniel   14   The Dallas Conservatory, TX  
      Rose Gilbreath Grim   14   Texas Ballet Theater School, TX  
      Sophia-Rose Centurioni   14   Pavlova Professional Coaching, TX  
      Sunny Benziger   13   South Mississippi Ballet Theatre, MS  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Nyah Jackson   13   Prodigy Dance And Performing Arts Centre, TX  
  2ND PLACE   Ayva Royster   14   The Dallas Conservatory, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Isabella Meier   14   Elite Classical Coaching, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Julianna Mckelvey   13   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Alexei Orohovsky   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Annie Laws   12   Elite Classical Coaching, TX  
      Anya Donaghy   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Ayva Royster   14   The Dallas Conservatory, TX  
      Daniella Allsbrook   14   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Harper Sherrard   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Isabella Meier   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Julianna Mckelvey   13   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Kennedy Kahler   13   Elite Classical Coaching, TX  
      Leah Carter   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Lily Fraga   13   Lifesong Studio, TX  
      Nyah Jackson   13   Prodigy Dance And Performing Arts Centre, TX  
                 
      PRE-COMPETITIVE AGE DIVISION
                 
  HOPE AWARD   Morgan Ligon   10   Elite Classical Coaching, TX  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Quinlin Maconahy   10   The Dallas Conservatory, TX  
  2ND PLACE   Naroa Yaalem Conchola Ortiz   11   Entrelazando Puntas, Nuevo Leon  
  3RD PLACE (TIE)   Eva Corbett   11   The Dallas Conservatory, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Anjali Dyen   11   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Ainsleigh Bolt   10   Independent, TX  
      Anjali Dyen   11   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Bella Zhu   10   Marina Almayeva School of Classical Ballet, TX  
      Berkley Zumwalt   10   South Mississippi Ballet Theatre, MS  
      Cora Lubojasky   10   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Eva Corbett   11   The Dallas Conservatory, TX  
      Justin Nguyen   11   Prodigy Dance And Performing Arts Centre, TX  
      Madison Calandro   9   TSOD Pre-professional Division, LA, LA  
      Merritt Crowley   10   Marina Almayeva School of Classical Ballet, TX  
      Morgan Ligon   10   Elite Classical Coaching, TX  
      Naroa Yaalem Conchola Ortiz   11   Entrelazando Puntas, Nuevo Leon  
      Quinlin Maconahy   10   The Dallas Conservatory, TX  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Hannah Lemieux   10   OAEC, TX  
  2ND PLACE   Quinlin Maconahy   10   The Dallas Conservatory, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Justin Nguyen   11   Prodigy Dance And Performing Arts Centre, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Naroa Yaalem Conchola Ortiz   11   Entrelazando Puntas, Nuevo Leon  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Anjali Dyen   11   Rocky Mountain Ballet Academy, CO  
      Ava Morford   11   Prodigy Dance And Performing Arts Centre, TX  
      Berkley Zumwalt   10   South Mississippi Ballet Theatre, MS  
      Camilla Sonnier   11   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Caroline Froehlich   10   The Dallas Conservatory, TX  
      Faith Crain   11   Prodigy Dance And Performing Arts Centre, TX  
      Hannah Lemieux   10   OAEC, TX  
      Justin Nguyen   11   Prodigy Dance And Performing Arts Centre, TX  
      Morgan Ligon   10   Elite Classical Coaching, TX  
      Naroa Yaalem Conchola Ortiz   11   Entrelazando Puntas, Nuevo Leon  
      Quinlin Maconahy   10   The Dallas Conservatory, TX  
      Raegan Neuhoff   9   The Dallas Conservatory, TX  
                 
      ENSEMBLES
      PAS DE DEUX      
                 
  1ST PLACE   Audrey Williamson &       Swan Lake Black Swan Pas De Deux  
      Andrew Shields       Ballet Center of Fort Worth, TX  
                 
  2ND PLACE   Isabella Meier &       Le CorsaireĆ¢ Pas De Deux  
      Zander Magolnick       Elite Classical Coaching, TX  
                 
  3RD PLACE   Adeline Dunlap &       Flower Festival In Genzano, Pas De Deux  
      Alexei Orohovsky       Elite Classical Coaching, TX  
                 
      SMALL ENSEMBLES      
                 
  1ST PLACE   Pas De Quatre       Pavlova Professional Coaching, TX  
                 
  2ND PLACE   3 Heads In A Frame       Elite Classical Coaching, TX  
                 
  3RD PLACE   Babel       The Dallas Conservatory, TX  
                 
      TOP 12      
                 
      3 Heads In A Frame       Elite Classical Coaching, TX  
                 
      Arachnophobia       Protocol Dance, TX  
                 
      Babel       The Dallas Conservatory, TX  
                 
      Carry You       Independent, TX  
                 
      Connectivity       Houston Academy of Dance, TX  
                 
      Embers       Royalty Dance Academy, TX  
                 
      Etude       Marina Almayeva School of Classical Ballet, TX  
                 
      Femme       Entrelazando Puntas, Nuevo Leon  
                 
      In Succession       Dance Industry Performing Arts Center, TX  
                 
      Pas De Quatre       Pavlova Professional Coaching, TX  
                 
      Polka Chick To Chick       Marina Almayeva School of Classical Ballet, TX  
                 
      The Little Pearls The Little Hump Backed Horse       Harmonic Motion School of Classical Ballet, TX  
                 
      LARGE ENSEMBLES      
                 
  1ST PLACE   For ALL       The Dallas Conservatory, TX  
                 
  2ND PLACE   For ALL       Elite Classical Coaching, TX  
                 
  3RD PLACE (TIE)   Junior Contemporary       Prodigy Dance And Performing Arts Centre, TX  
                 
  3RD PLACE (TIE)   Chains Take       Joffrey Ballet School, TX  
                 
      LARGE ENSEMBLES      
                 
      A Waltz In The Park       Allen Conservatory of Dance, TX  
                 
      ALL       The Dallas Conservatory, TX  
                 
      Chains Take       Joffrey Ballet School, TX  
                 
      Code       Texas Ballet Theater School, TX  
                 
      Do Re Mi       Rejoice! Children’s Ballet Theater, AR  
                 
      El Marco By Frida       Intempo Dance, TX  
                 
      I Got Rhythm       Marina Almayeva School of Classical Ballet, TX  
                 
      In The Middle Of The World       Ballet Center of Fort Worth, TX  
                 
      Junior Contemporary       Prodigy Dance And Performing Arts Centre, TX  
                 
      ALL       Elite Classical Coaching, TX  
                 
      Tranchant       Lake Charles Dance Academy, CA  
                 
      Veni Emmanuel       Ballet Conservatory, TX  
                 
      SPECIAL AWARDS
      OUTSTANDING CHOREOGRAPHER AWARD  
                 
      Abigail Weber          
      Brian Stevens          
                 
      OUTSTANDING TEACHER AWARD  
                 
      Faculty       Ballet Center of Fort Worth, TX  
      Faculty       Elite Classical Coaching, TX  
                 
      OUTSTANDING SCHOOL AWARD  
         
      The Dallas Conservatory, TX