SENIOR AGE DIVISION
                 
  GRAND PRIX   Alexander Alvarez Silvestre   18   Feijoo Ballet School, TX  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Eliza Soto   16   The Dallas Conservatory, TX  
  2ND PLACE   Madisen Acevedo   17   Vitacca School for Dance, TX  
  3RD PLACE   Samantha Wright-Vargas   15   Art Ballet Academy, TX  
                 
      TOP 12   WOMEN  
                 
      Alyssa Ramirez   18   Texas Academy Of Dance Arts, TX  
      Ana Valeria Hinojosa   16   Entrelazando Puntas, Mexico  
      Eliza Soto   16   The Dallas Conservatory, TX  
      Ellery Stedham   15   Bayou City Ballet School, TX  
      Graceanna Mackaron   16   Elite Classical Coaching, TX  
      Kate Swales   15   West University Dance Centre, TX  
      Katya Cassidy   15   Vitacca School for Dance, TX  
      Madisen Acevedo   17   Vitacca School for Dance, TX  
      Nico Funamoto   15   Dance Center of San Antonio, TX  
      Rachel Wray   15   Bayou City Ballet School, TX  
      Samantha Wright-Vargas   15   Art Ballet Academy, TX  
      Sophia Jones   15   Feijoo Ballet School, TX  
                 
      TOP 24   WOMEN  
                 
      Alyssa Ramirez   18   Texas Academy Of Dance Arts, TX  
      Ana Valeria Hinojosa   16   Entrelazando Puntas, Mexico  
      Ashleigh Abel   15   Vitacca School for Dance, TX  
      Audrey Coomes   17   Art Ballet Academy, TX  
      Brooke Hoybach   15   Coomer Ballet, TX  
      Eliza Soto   16   The Dallas Conservatory, TX  
      Ellery Stedham   15   Bayou City Ballet School, TX  
      Graceanna Mackaron   16   Elite Classical Coaching, TX  
      Ivie Lewis   15   Utah Dance Artists, UT  
      Ivy Watts   15   Vitacca School for Dance, TX  
      Kate Swales   15   West University Dance Centre, TX  
      Katharine Leishman   15   Vitacca School for Dance, TX  
      Katya Cassidy   15   Vitacca School for Dance, TX  
      Kyra Wentzlaff   15   Vitacca School for Dance, TX  
      Macie Castellanos   16   Cibolo City Ballet, TX  
      Madisen Acevedo   17   Vitacca School for Dance, TX  
      Marjorie French   17   West University Dance Centre, TX  
      Mary Berthelsen   15   ONE Academy of Dance, TX  
      Mia Rodriguez   17   Athletistry Performing Arts Center, TX  
      Nico Funamoto   15   Dance Center of San Antonio, TX  
      Rachel Wray   15   Bayou City Ballet School, TX  
      Samantha Wright-Vargas   15   Art Ballet Academy, TX  
      Sophia Jones   15   Feijoo Ballet School, TX  
      Valeria Olivares   16   Vitacca School for Dance, TX  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN  
                 
  1ST PLACE   Cristian Ponder   15   Vitacca School for Dance, TX  
  2ND PLACE   Lisandro Neris Concepcion   18   Feijoo Ballet School, TX  
  3RD PLACE   Andrew Sackett   18   Feijoo Ballet School, TX  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Paige Hartsgrove   15   Coomer Ballet, TX  
  2ND PLACE   Claire Schunneman   15   Vitacca School for Dance, TX  
  3RD PLACE   Madelyn Munz   15   Vitacca School for Dance, TX  
                 
      TOP 12   WOMEN  
                 
      Alana Benton   16   Vitacca School for Dance, TX  
      Alyssa Ramirez   18   Texas Academy Of Dance Arts, TX  
      Claire Schunneman   15   Vitacca School for Dance, TX  
      Eliza Soto   16   The Dallas Conservatory, TX  
      Kate Swales   15   West University Dance Centre, TX  
      Katya Cassidy   15   Vitacca School for Dance, TX  
      Madeleine Chen   15   The Dallas Conservatory, TX  
      Madelyn Munz   15   Vitacca School for Dance, TX  
      Mia Rodriguez   17   Athletistry Performing Arts Center, TX  
      Paige Hartsgrove   15   Coomer Ballet, TX  
      Samantha Wright-Vargas   15   Art Ballet Academy, TX  
      Victoria Vicens   16   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN  
                 
  1ST PLACE   Cristian Ponder   15   Vitacca School for Dance, TX  
  2ND PLACE   Andrew Sackett   18   Feijoo Ballet School, TX  
  3RD PLACE   Seth Judice   18   Next Generation Ballet at the Straz Center, FL  
                 
      JUNIOR AGE DIVISION
                 
  YOUTH GRAND PRIX   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Aubrey Daniels   12   Vitacca School for Dance, TX  
  2ND PLACE   Isabella Meier   14   Elite Classical Coaching, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Avonlea Hilton   13   Independent, TX  
  3RD PLACE (TIE)   Jada Bryant   14   Vitacca School for Dance, TX  
                 
      TOP 12   WOMEN  
                 
      Aubrey Daniels   12   Vitacca School for Dance, TX  
      Isabella Meier   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Avonlea Hilton   13   Independent, TX  
      Jada Bryant   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Ava Powasnik   14   Cibolo City Ballet, TX  
      Zoe Acosta Brown Deal   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Abby Lenker   13   Vitacca School for Dance, TX  
      Isabella Shook   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Gisele Wilson   12   Independent, TX  
      Ally Liew   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Sophia-Rose Centurioni   14   Pavlova Professional Coaching, TX  
      Kinley Brewer   12   Texas Academy Of Dance Arts, TX  
                 
      TOP 24   WOMEN  
                 
      Aubrey Daniels   12   Vitacca School for Dance, TX  
      Isabella Meier   14   Elite Classical Coaching, TX  
      Avonlea Hilton   13   Independent, TX  
      Jada Bryant   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Ava Powasnik   14   Cibolo City Ballet, TX  
      Zoe Acosta Brown Deal   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Abby Lenker   13   Vitacca School for Dance, TX  
      Isabella Shook   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Gisele Wilson   12   Independent, TX  
      Ally Liew   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Sophia-Rose Centurioni   14   Pavlova Professional Coaching, TX  
      Kinley Brewer   12   Texas Academy Of Dance Arts, TX  
      Julianna Mckelvey   13   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Ava Marcinkovich   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Nina Russell   13   ONE Academy of Dance, TX  
      Caroline Zazueta   14   Houston Academy of Dance, TX  
      Aminah Jones   14   Art Ballet Academy, TX  
      Natalie Heldmann   14   Your Performing Arts Center, TX  
      Elizabeth Liu   12   The Dallas Conservatory, TX  
      Lauren Lowe   14   Feijoo Ballet School, TX  
      Sarah Grace Ffrench   13   Cibolo City Ballet, TX  
      Ella Radigan   14   Feijoo Ballet School, TX  
      Corina Wilson   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Milligan Fabian   12   Contemporary Ballet Dallas, TX  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN  
                 
  1ST PLACE   Colton Heath   14   Feijoo Ballet School, TX  
  2ND PLACE   Jade Chen   14   Movements In Time, TX  
  3RD PLACE   Raul Noyola   14   Entrelazando Puntas, Mexico  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Kendall Moshay   14   TopFlight Dance Company, TX  
  2ND PLACE   Julianna Mckelvey   13   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
  3RD PLACE   Aubrey Daniels   12   Vitacca School for Dance, TX  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Angelina Tan   12   The Dallas Conservatory, TX  
      Aubrey Daniels   12   Vitacca School for Dance, TX  
      Avonlea Hilton   13   Independent, TX  
      Connor Blank   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Ellie Miller   14   Utah Dance Artists, UT  
      Emily Gilchrist   14   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Estella Stephenson   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Jada Bryant   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Jaida Soleman   12   Dance Center of San Antonio, TX  
      Julianna Mckelvey   13   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Kendall Moshay   14   TopFlight Dance Company, TX  
      Miley Mohon   13   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
                 
      TOP 24   MEN & WOMEN  
                 
      Ally Liew   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Angelina Tan   12   The Dallas Conservatory, TX  
      Anna Erb   13   Stacey’s Dance Studio, TX  
      Aubrey Daniels   12   Vitacca School for Dance, TX  
      Avonlea Hilton   13   Independent, TX  
      Caroline Zazueta   14   Houston Academy of Dance, TX  
      Connor Blank   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Elizabeth Liu   12   The Dallas Conservatory, TX  
      Ellie Miller   14   Utah Dance Artists, UT  
      Emily Gilchrist   14   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Estella Stephenson   13   The Dallas Conservatory, TX  
      Eva Claughton   12   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Gisele Wilson   12   Independent, TX  
      Jaci Clendaniel   12   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Jada Bryant   14   Vitacca School for Dance, TX  
      Jaida Soleman   12   Dance Center of San Antonio, TX  
      Julianna Mckelvey   13   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Kendall Moshay   14   TopFlight Dance Company, TX  
      Lauren Rahimizadeh   14   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Miley Mohon   13   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Natalie Heldmann   14   Your Performing Arts Center, TX  
      Peyton Lefevre   14   Houston Academy of Dance, TX  
      Taylor Hoke   14   The Dance Vault, TX  
      Zoe Acosta Brown Deal   14   Vitacca School for Dance, TX  
                 
      PRE-COMPETITIVE AGE DIVISION
                 
  HOPE AWARD   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Kellan Barrows   11   Cibolo City Ballet, TX  
  2ND PLACE   Olivia Ma   11   MorningStar Dance Academy, GA  
  3RD PLACE   Inez Dunne   9   Dance Center of San Antonio, TX  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Alexandra Garza   11   Dancentre of Edinburg, TX  
      Audrey Roberts   10   ONE Academy of Dance, TX  
      Camilla Sonnier   11   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Charlotte Landrum   11   Dance Center of San Antonio, TX  
      Ella Kenner   11   Stacey’s Dance Studio, TX  
      Inez Dunne   9   Dance Center of San Antonio, TX  
      Isaac Garcia   10   Utah Dance Artists, UT  
      Julianne Lee   11   J&H Dance School, TX  
      Kellan Barrows   11   Cibolo City Ballet, TX  
      Madison San Antonio   10   Cibolo City Ballet, TX  
      Melody Li Zhang   9   Star Way Dance Academy, TX  
      Olivia Ma   11   MorningStar Dance Academy, GA  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Isaac Garcia   10   Utah Dance Artists, UT  
  2ND PLACE   Kellan Barrows   11   Cibolo City Ballet, TX  
  3RD PLACE   Reese Perry   11   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Audrey Roberts   10   ONE Academy of Dance, TX  
      Austin Steel   11   TopFlight Dance Company, TX  
      Cora Lubojasky   10   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Ella Kenner   11   Stacey’s Dance Studio, TX  
      Eva Corbett   11   The Dallas Conservatory, TX  
      Isaac Garcia   10   Utah Dance Artists, UT  
      Julianne Lee   11   J&H Dance School, TX  
      Kellan Barrows   11   Cibolo City Ballet, TX  
      Olivia Ma   11   MorningStar Dance Academy, GA  
      Prince Hightower   11   San Antonio Ballet School, TX  
      Reese Perry   11   Dance Industry Performing Arts Center, TX  
      Sloane Edmonds   11   The Dallas Conservatory, TX  
                 
      ENSEMBLES
      PAS DE DEUX      
                 
  1ST PLACE   Sophia Jones &       Don Quixote, Pas De Deux  
      Lisandro Neris Concepcion       Feijoo Ballet School, TX  
                 
  2ND PLACE   Zoe Acosta Brown Deal &       The Sleeping Beauty Bluebird Pas De Deux  
      Cristian Ponder       Vitacca School for Dance, TX  
                 
  3RD PLACE   Piper Mccourt &       The Sleeping Beauty Bluebird Pas De Deux  
      Alexander Alvarez Silvestre       Feijoo Ballet School, TX  
                 
      SMALL ENSEMBLES      
                 
  1ST PLACE   Wait For Me       Dance Industry Performing Arts Center, TX  
                 
  2ND PLACE   Pizzicato       Art Ballet Academy, TX  
                 
  3RD PLACE   Paquita Pas De Trois       Cibolo City Ballet, TX  
                 
      TOP 6      
                 
      Wait For Me       Dance Industry Performing Arts Center, TX  
                 
      Pizzicato       Art Ballet Academy, TX  
                 
      Paquita Pas De Trois       Cibolo City Ballet, TX  
                 
      37683       Laredo School of Contemporary Dance, TX  
                 
      The Distance       The Dallas Conservatory, TX  
                 
      Stat-Us       West University Dance Centre, TX  
                 
      LARGE ENSEMBLES      
                 
  1ST PLACE   For All Ensembles       Vitacca School for Dance, TX  
                 
  2ND PLACE   Tang Dynasty       OAEC, TX  
                 
  3RD PLACE   Memories Of Danz√£       Feijoo Ballet School, TX  
                 
      TOP 6      
                 
      Adagio For Awakening       West University Dance Centre, TX  
                 
      Boreal       Texas Academy Of Dance Arts, TX  
                 
      Memories Of Danz√£       Feijoo Ballet School, TX  
                 
      For All Ensembles       Vitacca School for Dance, TX  
                 
      Tang Dynasty       OAEC, TX  
                 
      Who Lights The Sun?       Movements In Time, TX  
                 
      SPECIAL AWARDS
      OUTSTANDING CHOREOGRAPHER AWARD  
                 
      Michelle Stafford          
      Robbie Moore          
                 
      OUTSTANDING TEACHER AWARD  
                 
      Lorena Feijoo       Feijoo Ballet School, TX  
      Nelson Madrigal       Feijoo Ballet School, TX  
                 
      OUTSTANDING SCHOOL AWARD  
         
      Vitacca School for Dance, TX