SENIOR AGE DIVISION
                 
  GRAND PRIX   Ayumi Kobayashi   16   Swan International Ballet School, Japan  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Emily Sprout   15   Prima Youth Classical Academy, Australia  
  2ND PLACE   LilySophia Dashwood   15   Jame Moore Academy of Ballet, Australia  
  3RD PLACE   Asa Waller   18   Independent, New Zealand  
                 
      TOP 12   WOMEN  
                 
      Maia Weisinger Braun   15   Melbourne Academy Of The Arts, Australia  
      Emily Sprout   15   Prima Youth Classical Academy, Australia  
      Manon Baranger   15   Melbourne Academy Of The Arts, Australia  
      Tahlia Kirke   15   Independent, Australia  
      Amelia Soh   15   Mosman Dance Academy, Australia  
      Charlotte Menger   16   Karen Ireland Dance Centre, Australia  
      Ayumi Kobayashi   16   Swan International Ballet School, Japan  
      Keira Hall   16   Mt Eden Ballet Academy, New Zealand  
      LilySophia Dashwood   15   Jame Moore Academy of Ballet, Australia  
      Grace Matthews   16   Independent, Australia  
      Amelia Reynolds   16   Classical Coaching Australia, Australia  
      Asa Waller   18   Independent, New Zealand  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN  
                 
  1ST PLACE   Joseph Dufty   16   National College Of Dance, Australia  
  2ND PLACE   Takdanai Mcleod-Smith   16   Independent, Australia  
  3RD PLACE   Joshua Douglas   16   Philippa Campbell School Of Ballet, New Zealand  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Maia Weisinger Braun   15   Melbourne Academy of the Arts, Australia  
  2ND PLACE   LilySophia Dashwood   15   Jane Moore Academy of Ballet, Australia  
  3RD PLACE   Isabella Crebert   15   Premiere Studios, Australia  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Maia Weisinger Braun   15   Melbourne Academy of the Arts, Australia  
      Manon Baranger   15   Melbourne Academy of the Arts, Australia  
      Emily Sprout   15   Prima Youth Classical Academy, Australia  
      Isabella Crebert   15   Premiere Studios, Australia  
      Keavie Holliday   15   S-MB Company, United Kingdom  
      Amelia Soh   15   Mosman Dance Academy, Australia  
      Ayumi Kobayashi   16   Independent, Japan  
      LilySophia Dashwood   15   Jane Moore Academy of Ballet, Australia  
      Ginger Hobbs   17   Tanya Pearson Academy, Australia  
      Sophie Spurn   17   Edge School, Canada  
      María Luisa Márquez Barrios   18   Fernando Alonso Ballet School, Mexico  
      Joseph Dufty   16   National College of Dance, Australia  
                 
      JUNIOR AGE DIVISION
                 
  YOUTH GRAND PRIX   Nali Dobrin   13   Floria Capsali, Romania  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Kadelle Smith   14   Amanda Bollinger Dance Academy, Australia  
  2ND PLACE (TIE)   Dakyung Lee   14   Yewon School, South Korea  
  2ND PLACE (TIE)   Adelija Kondrataite   12   National M.K.Ciurlionis School Of Art, Lithuania  
  3RD PLACE (TIE)   Lauren Wycherley   13   Mt Eden Ballet Academy, New Zealand  
  3RD PLACE (TIE)   Yerin Ok   14   Yewon School, South Korea  
                 
      TOP 12   WOMEN  
                 
      Adelija Kondrataite   12   National M.K.Ciurlionis School Of Art, Lithuania  
      Yi Ki Yap   12   Asia Ballet Academy, Malaysia  
      Lauren Wycherley   13   Mt Eden Ballet Academy, New Zealand  
      Nali Dobrin   13   Floria Capsali, Romania  
      Ami Nagata   13   Bangkok City Ballet School, Thailand  
      Chloe Ting Li Jia   13   The Ballet School Singapore, Singapore  
      Nicole Kosasih Widjaja   13   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
      Kadelle Smith   14   Amanda Bollinger Dance Academy, Australia  
      Georgia Lorange   14   Classical Coaching Australia, Australia  
      Bronte Mollison   14   Kimberley Woodger Dance Academy, Australia  
      Yerin Ok   14   Yewon School, South Korea  
      Dakyung Lee   14   Yewon School, South Korea  
                 
      TOP 24   WOMEN  
                 
      Chloe Lahood   12   Melbourne Academy Of The Arts, Australia  
      Adelija Kondrataite   12   National M.K.Ciurlionis School Of Art, Lithuania  
      Yi Ki Yap   12   Asia Ballet Academy, Malaysia  
      Lauren Wycherley   13   Mt Eden Ballet Academy, New Zealand  
      Nali Dobrin   13   Floria Capsali, Romania  
      Paulina Kuraite   13   National M.K.Ciurlionis School Of Art, Lithuania  
      Ami Nagata   13   Bangkok City Ballet School, Thailand  
      Chloe Ting Li Jia   13   The Ballet School Singapore, Singapore  
      Nicole Kosasih Widjaja   13   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
      Katie Shi   13   Mt Eden Ballet Academy, New Zealand  
      Hannah Saito   13   Prima Youth Classical Academy, Australia  
      Pelagia Karakontis   13   The Dancespot, Australia  
      Alicija Klimaševska   13   National M.K.Ciurlionis School Of Art, Lithuania  
      Sasha Angelica Haliman   13   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
      Arabella Shackel   13   Fiona Haines Dance Academy, New Zealand  
      Shania Goh   14   School Of Russian Ballet Singapore, Singapore  
      Kadelle Smith   14   Amanda Bollinger Dance Academy, Australia  
      Georgia Lorange   14   Classical Coaching Australia, Australia  
      Bronte Mollison   14   Kimberley Woodger Dance Academy, Australia  
      Chantelle Tay   14   Amanda Bollinger Dance Academy, Australia  
      Kenzie Bly Andrews   14   Atelier Australia, Australia  
      Yerin Ok   14   Yewon School, South Korea  
      Mantraa Rane   14   Melbourne Academy Of The Arts, Australia  
      Dakyung Lee   14   Yewon School, South Korea  
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN  
                 
  1ST PLACE   Minjun Suh   14   Yewon School, South Korea  
  2ND PLACE   Rhett Davies   13   Perth Classical And Contemporary Coaching, Australia  
  3RD PLACE   Jim Willis Ang   14   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Pelagia Karakontis   13   The DanceSpot, Australia  
  2ND PLACE   Mantraa Rane   14   Melbourne Academy of the Arts, Australia  
  3RD PLACE   Clara Maria Oniceag   13   Floria Capsali Choreography High School, Romania  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Zara Strelen   12   Prima Youth Classical Academy, Australia  
      Nali Dobrin   13   Floria Capsali, Romania  
      Mietta Brookman   13   GWB Studios, Australia  
      Clara Maria Oniceag   13   Floria Capsali Choreography High School, Romania  
      Pelagia Karakontis   13   The DanceSpot, Australia  
      Payne Kyla   13   Perth Classical and Contemporary Coaching, Australia  
      Mantraa Rane   14   Melbourne Academy of the Arts, Australia  
      Alexia Rodelgo   14   Rosie Schottland Ballet Clásico, Peru  
      Kadelle Smith   14   Amanda Bollinger Dance Academy, Australia  
      Chantelle Tay   14   Amanda Bollinger Dance Academy, Australia  
      Giselle Kotlyar   14   The DanceSpot, Australia  
      Kenzie Bly Andrews   14   Atelier Australia, Australia  
                 
      PRE-COMPETITIVE AGE DIVISION
                 
  HOPE AWARD   NOT AWARDED          
                 
      CLASSICAL DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Tiffany Emmanuela Tanugraha   9   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
  2ND PLACE   Tiffany Jocelyn Ong   10   Dance Theatre Arts, Philippines  
  3RD PLACE   Eve Vlahodimos   10   Melbourne Academy Of The Arts, Australia  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Tiffany Emmanuela Tanugraha   9   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
      Tiffany Jocelyn Ong   10   Dance Theatre Arts, Philippines  
      Eve Vlahodimos   10   Melbourne Academy Of The Arts, Australia  
      Lim Xuan Carris   10   The Ballet School Singapore, Singapore  
      Rebeca Maria Zamfir   10   Soleil Ballet School & Independent-Arts, Romania  
      Yu Han Lim   10   Pei School Of Dance, Singapore  
      Yanitsa Georgieva   11   Fouette Dance Studio, Bulgaria  
      Shaqueena Yefta Hutasoit   11   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
      Chia Izelle   11   Clavier Academy Of Ballet, Malaysia  
      Hong Ryeohui   11   Sharon Dance, South Korea  
      Elin Burgess   11   Qld National Ballet, Australia  
      Mordhechai Ozora Sumenda   11   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
                 
      CONTEMPORARY DANCE CATEGORY   MEN & WOMEN  
                 
  1ST PLACE   Rebeca Maria Zamfir   10   Soleil Ballet School & Independent-Arts, Romania  
  2ND PLACE   Kernise Wong Si Ngaa   11   Yan Ballet Academy, Singapore  
  3RD PLACE   Yanitsa Georgieva   11   Fouette Dance Studio, Bulgaria  
                 
      TOP 12   MEN & WOMEN  
                 
      Mikhaela Maleke   10   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
      Emilia Moya   10   Rosie Schottland Ballet Clásico, Peru  
      Ziqian Chen   10   Dance Theatre Arts, Philippines  
      Rebeca Maria Zamfir   10   Soleil Ballet School & Independent-Arts, Romania  
      Emilia Dubiel   10   Independent, Poland  
      Kernise Wong Si Ngaa   11   Yan Ballet Academy, Singapore  
      Savannah Hill   11   Premiere Studios, Australia  
      Jillianne Ranae Aquino   11   Steps Dance Studio, Philippines  
      Relinda Kozol   11   Poirier Productions, Canada  
      Yanitsa Georgieva   11   Fouette Dance Studio, Bulgaria  
      Holly Robinson   11   Premiere Studios, Australia  
      Eden Steinhardt   11   Premiere Studios, Australia  
                 
      ENSEMBLES
      PAS DE DEUX      
                 
  1ST PLACE   Nali Dobrin &   13   Spirit Talking  
      Gramada Dragos   13   Floria Capsali, Romania  
                 
  2ND PLACE   Tiffany Tanugraha &   9   Satanella  
      Mordhechai Sumenda   11   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
                 
  3RD PLACE   Nicole Kosasih Widjaja &   13   Harlequinade  
      Jim Willis Ang   14   Marlupi Dance Academy, Indonesia  
                 
      ENSEMBLES      
                 
  1ST PLACE   Like You Like Me       Floria Capsali Choreography High School, Romania  
                 
  2ND PLACE   Too Much To Say       Zurich Ballet & Contemporary Academy, Switzerland  
                 
  3RD PLACE   Hokya       Marlupi Dance Academy, Indonesia